0-6 ay bebek oyuncakları için oyuncak seçimi

Bebekler dünyaya geldiklerinde belki oyuncaklara gereksinim duymuyorlar. Ancak bir ay gibi kısa bir zaman diliminin ardından bulundukları ortamdaki her nesne ile oynamaya çalışıyorlar. İşte bu noktada devreye 0-6 ay bebek oyuncakları giriyor. Son derece güvenli olması gereken bu oyuncakların en büyük özelliği yumuşak olmaları ve keskin kenarlarının, sivri köşelerinin bulunmaması gerektiğidir.

Çünkü bu yaşlardaki bebekler ellerindeki tüm nesneleri ağızlarına götürür. Zaman zaman yüzlerine de sürebiliyorlar. Bu nedenle görünüm bakımından oyuncağın olabildiğince oval ve bebeğinizin ağzına giremeyeceği kadar da büyük olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde bebeğin boğazına kaçabilen oyuncaklar felaketlere neden olabiliyor.

0 6 ay bebek oyuncakları
0 6 ay bebek oyuncakları

Bebeklerin sevdiği oyuncaklar

Bu yaşlarda bebeklerde artık duyma ve görme yetisi hızla gelişmeye başlıyor. Sese ve ışığa karşı duyarlı olduklarından onların dikkatini çekecek olan çıngıraklı oyuncakları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda anne babaların favorileri arasında yer alan dönenceler de bebeklerin renkli bir rüyaya dalmasına yardımcı oluyor. Yataklarının ya da beşiklerinin üzerine astığınız dönenceler bebeklerin sıkılmadan saatlerce seyretmelerine olanak tanıdığından daha az ağladıkları ve annelerine daha az ihtiyaç duydukları biliniyor. Çeşitli renklerde üretilen aktivite topu da 5-6 aylık olan bebeklerin ilgisini çekmeyi başaran oyuncaklar arasında yer alıyor.

Oyun matı ve halısı da en ideal tercihlerinizden biri olacaktır. Yerde oynamalarını sağlayan bu ürünler sün derece güvenli olmaları ile de dikkatleri çekiyor. Bu arada bir yandan bebekleri oyalamayı başarırken bir yandan da masal anlatan oyuncaklar da mevcut. Anne babaların kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını sağlayan bu oyuncakları da güvenle tercih edebilirsiniz. Bebeklere yönelik olarak hazırlanan müzik kutuları da onların eğlenmesini sağlayabiliyor. Şayet bebeğiniz müziğe karşı duyarlı ise bu oyuncak onlar için doğru karar olacaktır. Sevimli çizgi film kahramanlarını da tercih edebilirsiniz.